Büyük Akın

Büyük Akın. Hançerin Ucunun bir dış tehtide karşı savaştığı tek dönem.
Sınır bölgelerindeki kaleler haydutlardan çok çorak topraklardan gelen yaratıklara karşı savaşır. En eski kayıtlarda trasherlar ve 100-150 mutanttan oluşan gruplardan bahsedilirdi. Kimse buna hazır değildi.

640x853 1366 bull croc 2d fantasy bull mutant croc crocodile beast creature picture image digital art

Her zaman kendi içinde yaşayan sınır göçebeleri hariç .Dışarıdan aralarına kimseyi almayan ve zaten kimsenin yaşamak istemeyeceği yerlerde yaşayan bir grup kabile. Eski geleneklerini ve inanışlarını sürdürmeyi başarmış, bazılarının söylediğine göre felaketten önceden beri var olan bir grup.
Normal bölgelerinin dışında görülmeye, iç topraklara hiç olmadıkları kadar yaklaşmaya başlamışlardı. Kendilerine yanaşan görevlileri uyardılar. Tek bir komutan hariç kimse dinlemedi. Sonra binlercesi sınırın ötesinden geldi.
Anton Marlin,General Walt Petrosk gibi adamların isimlerini duyurdukları savaştı bu. Yaratıklar Beyaz Dağ’ın olduğu bölgeyi geçebilselerdi burada bunu yazacak birisi olamazdı. “Doğal bir sınıra” takıldıktan sonra İlerlemelerini durdurmak 1 yıl bölgeyi tamamen temizlemek ise 3 yıl sürdü. Üstünden geçen 20 yıldan beri hala savaşın kayıpları unutulmamış ve bölgenin ekosisteminde açtığı yaralar hala kapanmamıştır.

Büyük Akın

Üç Anahtar UfukCeylan